Newsletter

Zapisz się do naszego Newsletter'a!

Przebudowa ul. Belgradzkiej - czy połączy się z ul. Pileckiego ?

Czy ul. Belgradzka połączy się z ul. Płaskowickiej

 

 

11 kwietnia 2017 r. Urząd Dzielnicy Ursynów ogłosił przetarg na przebudowę skrzyżowania ul. Belgradzkiej z ul. Stryjeńskich i budowę przedłużenia ul. Belgradzkiej o 180 metrów.

Plany tej przebudowy wzbudzały bardzo duże kontrowersje wśród okolicznych mieszkańców (pisaliśmy o tym niejednokrotnie), bowiem zakładały budowę czteropasmowej drogi (po dwa pasy w każdą stronę) zakończonej ślepo, która zgodnie z zapewnieniami Burmistrza ma stanowić tylko i wyłącznie dojazd do budowanego ośrodka wsparcia dla osób niepełnosprawnych.

 

Dotychczasowe deklaracje Burmistrza Roberta Kempy (PO), były bardzo jednoznaczne i powierdzały fakt, że jest to tylko i wyłącznie dojazd do ośrodka, a pomimo to nie chciał ulec naciskom mieszkańców aby zmniejszyć przekrój nowo projektowanego odcinka ul. Belgradzkiej.

 

Tymczasem przedstawiamy Państwu Opinię nr 57/2016, która rzuca inne światło na całą sprawę.

 

W dokumencie tym datowanym na styczeń 2016 roku, Urząd m.st. Warszawy, jasno mówi o przyszłym połączeniu ul. Belgradzkiej z ul. Pileckiego.

 

 

 

Jak widać na poniższej mapie, układ działek drogowych, będących w posiadaniu m.st. Warszawy, bardzo uprawdopodabnia scenariusz połączenia tych dwóch ulic.

Burmistrz tego nie potwierdza, ale wszystko wskazuje, ze do takiego połączenia dojdzie w przyszłości i z tego powodu potrzebna jest budowa 180 metrów ul. Belgradzkiej w wariancie forsowanym przez Burmistrza.

 

 

 

 

O całej sytuacji, możecie Państwo dowiedzieć sie z materiału przygotowanego przez ekipę Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego:

 

 

 

 

Powrót do listy

Kontakt


 

Jesteśmy Inicjatywą Mieszkańców. Nie Jesteśmy Partią Polityczną!

 

Nie jesteśmy czerwoni, czarni czy zieloni. Jesteśmy grupą ludzi, którzy mieszkają i żyją na Naszym Ursynowie od lat. Każdy z nas ma swoje poglądy na rzeczywistość. Jednak łączy nas to, że lokalnie najważniejszy jest dla nas Ursynów. Nasz dom. Nasze miasto. 

 

Wśród nas są zarówno autentyczni liderzy ursynowskiej wspólnoty: radni, spółdzielcy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu, przedsiębiorcy, społecznicy ale także zwykli ludzie. Młodzi i starsi, bogatsi i biedniejsi, partyjni i bezpartyjni.

 

Jednym słowem chcemy chronić (stąd tarcza w naszym logo) Ursynowian przed upolitycznieniem samorządu, niekompetencją niektórych urzędników czy oddaniem władzy ludziom, którzy nawet nie mieszkają w naszej dzielnicy. Po prostu nasi sąsiedzi Ursynowianie. 

 

Masz ciekawe pomysły na rozwiązania problemów Ursynowa?

 

Masz ciekawe pomysły na realizację projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę?

 

Dostrzegasz problem wymagający interwencji?

 

Chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia Nasz Ursynów?

 

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego lub bezpośrednio do nas

 

e-mail: kontakt@NaszUrsynow.org

 

Stowarzyszenie Nasz Ursynów

Al. KEN 48 lok. 48

02-797 Warszawa

NIP: 9512301560

REGON: 142203931

KRS: 0000104660

tel: +48 22 213 90 69

 

Statut Stowarzyszenia Nasz Ursynów (pobierz tutaj)