Newsletter

Zapisz się do naszego Newsletter'a!

Belgradzka

KONFLIKT WOKÓŁ POSZERZENIA UL. BELGRADZKIEJ

 

W drugiej połowie ubiegłego roku (2016) powstał plan przebudowy ul. Belgradzkiej na odcinku ul. Stryjeńskich w kierunku górki Kazurki.

Przebudowa ta podyktowana jest koniecznością zapewnienia drogi dojazdowej do ośrodka wsparcia dla niepełnosprawnych, który został wybrany do realizacji w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2014.

Dzielnica posiada pozwolenie na budowę ośrodka, a jednym z elementów koniecznych do realizacji tej inwestycji, jest zapewnienie dojazdu do ośrodka.

Urzędnicy Dzielnicy Ursynów z Burmistrzem Robertem Kempa na czele, zaprojektowali odcinek o długości 180 metrów i przekroju drogi 2x2 tzn. po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Wg nas, pomysł ten jest zupełnie nieuzasadniony zarówno z powodów ekonomicznych, jak i racjonalnych.

Budowa tak szerokiej ulicy niesie konieczność wycinki wielu drzew, a tym samym utratę terenów zielonych obok Kościoła Ofiarowania Pańskiego.

Pomysł ten spotkał się z bardzo dużym sprzeciwem mieszkańców, których wspieramy w dążeniu do zastopowania inwestycji w tej postaci i uratowania terenów zielonych, których ilość zmniejsza się w zastraszającym tempie w naszej Dzielnicy.


Nasze działania przy wsparciu warszawskich mediów, doprowadziły do zmiany decyzji, odnośnie budowy parkingu, który pierwotnie miał znajdować się na końcu planowanej drogi (na załączonym planie parking został przekreślony)

 

 

Warszawskie medoa pisały o tej sytuacji wielokrotnie:

 

TVN Warszawa
Haloursynów
TVP Warszawa
TVN Warszawa 2
TVP Warszawa 2

TVP Warszawa 3


Niestety do dnia dzisiejszego (12-02-2017) nie udało się doprowadzić do zmiany planów Burmistrza w kwestii zmiany szerokości drogi do przekroju 2x1 pas w każdą stronę. Nasze dotychczasowe wnioski pozostały bez echa i pomimo argumentów, że przedłużenie ul. Belgradzkiej na tym 180-metrowym odcinku, będzie jedynie obsługiwać Ośrodek Wsparcia dla niepełnosprawnych, oraz w przyszłości połączy się z planowaną drogą KUD10 to Dzielnica z Burmistrzem Kempa na czele nie chce zmienić swoich planów.

Droga KUD10 jest planowana w przekroju 2x1 pas w każdą stronę i przejmie w przyszłości ruch z ulicy Moczydłowskiej. Która zostanie przekształcona w ciąg rowerowo-pieszy.

Mamy nadzieję, że jeszcze nie jest za późno i istnieje realna szansa na zmianę tej decyzji a tym samym uratowanie tego zielonego zakątka przed kolejnym zabetonowaniem.

 

Link do planu przebudowy ul. Belgradzkiej

 

 

Kontakt


 

Jesteśmy Inicjatywą Mieszkańców. Nie Jesteśmy Partią Polityczną!

 

Nie jesteśmy czerwoni, czarni czy zieloni. Jesteśmy grupą ludzi, którzy mieszkają i żyją na Naszym Ursynowie od lat. Każdy z nas ma swoje poglądy na rzeczywistość. Jednak łączy nas to, że lokalnie najważniejszy jest dla nas Ursynów. Nasz dom. Nasze miasto. 

 

Wśród nas są zarówno autentyczni liderzy ursynowskiej wspólnoty: radni, spółdzielcy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu, przedsiębiorcy, społecznicy ale także zwykli ludzie. Młodzi i starsi, bogatsi i biedniejsi, partyjni i bezpartyjni.

 

Jednym słowem chcemy chronić (stąd tarcza w naszym logo) Ursynowian przed upolitycznieniem samorządu, niekompetencją niektórych urzędników czy oddaniem władzy ludziom, którzy nawet nie mieszkają w naszej dzielnicy. Po prostu nasi sąsiedzi Ursynowianie. 

 

Masz ciekawe pomysły na rozwiązania problemów Ursynowa?

 

Masz ciekawe pomysły na realizację projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę?

 

Dostrzegasz problem wymagający interwencji?

 

Chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia Nasz Ursynów?

 

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego lub bezpośrednio do nas

 

e-mail: kontakt@NaszUrsynow.org

 

Stowarzyszenie Nasz Ursynów

Al. KEN 48 lok. 48

02-797 Warszawa

NIP: 9512301560

REGON: 142203931

KRS: 0000104660

tel: +48 22 213 90 69

 

Statut Stowarzyszenia Nasz Ursynów (pobierz tutaj)