Newsletter

Zapisz się do naszego Newsletter'a!

POW na ursynowie - rozpoczęcie prac

 
W styczniu 2017 roku, jak pozwolą warunki atmosferyczne rozpoczną się roboty w pobliżu   skrzyżowania ulic KEN i Płaskowickiej. W rejonie przejścia przyszłego tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy wzmocniony zostanie  tunel szlakowy  I linii metra. Wojewoda mazowiecki wydał decyzje na rozpoczęcie robót.
 
Wojewoda Mazowiecki wydał pierwszą decyzję zezwalającą na rozpoczęcie robót w rejonie przyszłej Południowej Obwodnicy Warszawy. Decyzja ta jest jednym z etapów budowy S2 Puławska – Lubelska na odcinku przebiegającym przez Ursynów.
 
Pozwolenie na budowę dotyczy wzmocnienia tunelu szlakowego I linii metra warszawskiego w rejonie przejścia przyszłego tunelu drogi ekspresowej S2 POW.
 

Jak poinformowała GDDKiA, roboty będą wykonywane w rejonie skrzyżowania ulic Płaskowickiej i KEN. Będą polegać na wykonaniu konstrukcji wsporczej i wzmacniającej tunel metra w celu umożliwienia przejścia tunelem drogowym pod linią metra. Ponadto będą prowadzone prace związane z istniejącą kolidującą infrastrukturą podziemną.

 

Wykonawca zaplanował rozpoczęcie robót w styczniu 2017 r., o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne. Wtedy też będzie wprowadzona, uzgodniona wcześniej czasowa organizacja ruchu.

 

Przypomnijmy, że w ramach realizacji POW na odcinku pomiędzy w. Puławska a w. Lubelska powstanie droga ekspresowa o długości 18,5 km z dwiema jezdniami po trzy pasy ruchu w każdym kierunku, a także tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i estakada nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym. Wybudowane będą także węzły: Ursynów Zach., Ursynów Wschód, Przyczółkowa, Wał Miedzeszyński i Patriotów.

Przygotowana zostanie także rezerwa pod dodatkowy węzeł Czerniakowska Bis, między węzłami Przyczółkowa i Wał Miedzeszyński.

Południowa obwodnica Warszawy została podzielona na 3 odcinki realizacyjne:

 

odcinek A o długości ok. 4,6 km od w. Puławska do w. Przyczółkowa z budową tunelu pod Ursynowem. Wjazd do 2,5-kilometrowego tunelu przecinającego Ursynów znajdzie się tuż za hipermarketem Real, a wyjazd na skarpie w pobliżu ul. Nowoursynowskiej.

 

odcinek B o długości ok. 6,45 km od w. Przyczółkowa do w. Wał Miedzeszyński wraz z mostem przez Wisłę oraz

 

odcinek C, długości ok. 7,45 km od w. Wał Miedzeszyński do w. Lubelska z budową estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym.

 

Wykonawcy mają czas na złożenie wszystkich wniosków o Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej do kwietnia 2017r.

 

Do chwili obecnej do Wojewody Mazowieckiego wpłynęły następujące wnioski:

Zadanie A – 30.08.2016r. wniosek na węzeł Warszawa Zachód

Zadanie B – 10.11.2016r. wniosek na most przez rz. Wisłę

– 13.12.2016 r.wniosek na odcinek od mostu do w. Wał Miedzeszyński

Zadanie C – 26.10.2016r. wniosek w. Wał Miedzeszyński – w. Lubelska.

 

żródło: Ursynow.TV

Powrót do listy

Kontakt


 

Jesteśmy Inicjatywą Mieszkańców. Nie Jesteśmy Partią Polityczną!

 

Nie jesteśmy czerwoni, czarni czy zieloni. Jesteśmy grupą ludzi, którzy mieszkają i żyją na Naszym Ursynowie od lat. Każdy z nas ma swoje poglądy na rzeczywistość. Jednak łączy nas to, że lokalnie najważniejszy jest dla nas Ursynów. Nasz dom. Nasze miasto. 

 

Wśród nas są zarówno autentyczni liderzy ursynowskiej wspólnoty: radni, spółdzielcy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu, przedsiębiorcy, społecznicy ale także zwykli ludzie. Młodzi i starsi, bogatsi i biedniejsi, partyjni i bezpartyjni.

 

Jednym słowem chcemy chronić (stąd tarcza w naszym logo) Ursynowian przed upolitycznieniem samorządu, niekompetencją niektórych urzędników czy oddaniem władzy ludziom, którzy nawet nie mieszkają w naszej dzielnicy. Po prostu nasi sąsiedzi Ursynowianie. 

 

Masz ciekawe pomysły na rozwiązania problemów Ursynowa?

 

Masz ciekawe pomysły na realizację projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę?

 

Dostrzegasz problem wymagający interwencji?

 

Chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia Nasz Ursynów?

 

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego lub bezpośrednio do nas

 

e-mail: kontakt@NaszUrsynow.org

 

Stowarzyszenie Nasz Ursynów

Al. KEN 48 lok. 48

02-797 Warszawa

NIP: 9512301560

REGON: 142203931

KRS: 0000104660

tel: +48 22 213 90 69

 

Statut Stowarzyszenia Nasz Ursynów (pobierz tutaj)