Newsletter

Zapisz się do naszego Newsletter'a!

Awantura o pasy rowerowe na ul. Jastrzębowskiego

SPACER Z BURMISTRZEM W ZWIĄZKU Z PLANAMI PRZEBUDOWY UL. JASTRZĘBOWSKIEGO

 

W dniu 4 lutego 2017 odbył się spacer po ulicy Jastrzębowskiego w związku z planami przebudowy, mającej na celu wyznaczneie pasów rowerowych. Przeciwnicy przebudowy ul. Bartóka i Jastrzębowskiego zbierają podpisy pod dwiema petycjami, w których domagają się zastopowania zmian. Dzisiejszy spacer z udziałem projektanta przebudowy oraz burmistrza dzielnicy pokazał, że wokół zwycięskiego projektu w Budżetu Partycypacyjnego wciąż jest wiele negatywnych emocji.

 

Sąsiedzi z osiedli w rejonie Symfonii, Wokalnej, Bacewiczówny i Okaryny licznie przybyli na spotkanie ws. projektu zmian na Jastrzębowskiego. Projekt wybrany z ramach Budżetu Partycypacyjnego zakłada zwężenie jezdni, wytyczenie pasów dla rowerzystów oraz poprawę bezpieczeństwa pieszych.

 

Zdecydowana większość uczestników spaceru opowiedziała się przeciwko wytyczeniu pasów rowerowych. W kilka minut zebrali kilkadziesiąt podpisów pod dwiema petycjami w tej sprawie. Zapowiadają, że w ciągu paru dni trafią one na biurko burmistrza.

 

- Żaden normalny człowiek z małym dzieckiem nie wyjedzie na pas rowerowy na ulicę. To jest dla wąskiej grupki rowerzystów. Dlaczego nie ma pomysłu, aby wpuścić te pasy w środku osiedla? - mówili przeciwnicy zmian. - Nie może być tak, że ścieżki rowerowe nie są dla wszystkich - dodają.

 

Ludzie obawiają się także zwężenia ulic Bartóka i Jastrzębowskiego, którymi często przejeżdżają karetki z pobliskiej bazy pogotowia oraz utraty miejsc parkingowych.

 

- Na Koncertowej non stop odbywają się zawody sportowe, przyjeżdża tu mnóstwo autokarów z dziećmi, rodzice wwożą i wywożą dzieciaki, jak oni będą włączać się do ruchu? - pytali mieszkańcy.

Dzisiejszy spacer był pełen emocji, co chwilę dochodziło do krzyków i awantur pomiędzy zwolennikami a przeciwnikami zmian. Ludzie mieli pretensje do burmistrza, że projekt "Poprawa bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i kierowców na wybranych ulicach Ursynowa" zgłoszony do Budżetu Partycypacyjnego na 2016 rok, poparty przez 2,9 tys. osób, nie został skonsultowany z sąsiadami. Mnóstwo emocji wywołała dyskusja na temat zasad głosowania w budżecie.

 

- To, że jakaś część osób wiedziała, była zainteresowana i zagłosowała, nie oznacza, że projekt, który służy mniejszości rowerowej może niszczyć życie większości. Tego nie wolno robić! - mówiła mieszkanka.

- Po to Państwa zaprosiliśmy na ten spacer, aby zanotować Państwa uwagi i podjąć decyzję w ciągu kilku tygodni - odpowiadał burmistrz Robert Kempa. Cierpliwie tłumaczył też mieszkańcom mankamenty budżetu obywatelskiego - m.in. brak możliwości głosowania negatywnego.

 

 

źródło: Haloursynow.pl

Powrót do listy

Kontakt


 

Jesteśmy Inicjatywą Mieszkańców. Nie Jesteśmy Partią Polityczną!

 

Nie jesteśmy czerwoni, czarni czy zieloni. Jesteśmy grupą ludzi, którzy mieszkają i żyją na Naszym Ursynowie od lat. Każdy z nas ma swoje poglądy na rzeczywistość. Jednak łączy nas to, że lokalnie najważniejszy jest dla nas Ursynów. Nasz dom. Nasze miasto. 

 

Wśród nas są zarówno autentyczni liderzy ursynowskiej wspólnoty: radni, spółdzielcy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu, przedsiębiorcy, społecznicy ale także zwykli ludzie. Młodzi i starsi, bogatsi i biedniejsi, partyjni i bezpartyjni.

 

Jednym słowem chcemy chronić (stąd tarcza w naszym logo) Ursynowian przed upolitycznieniem samorządu, niekompetencją niektórych urzędników czy oddaniem władzy ludziom, którzy nawet nie mieszkają w naszej dzielnicy. Po prostu nasi sąsiedzi Ursynowianie. 

 

Masz ciekawe pomysły na rozwiązania problemów Ursynowa?

 

Masz ciekawe pomysły na realizację projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę?

 

Dostrzegasz problem wymagający interwencji?

 

Chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia Nasz Ursynów?

 

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego lub bezpośrednio do nas

 

e-mail: kontakt@NaszUrsynow.org

 

Stowarzyszenie Nasz Ursynów

Al. KEN 48 lok. 48

02-797 Warszawa

NIP: 9512301560

REGON: 142203931

KRS: 0000104660

tel: +48 22 213 90 69

 

Statut Stowarzyszenia Nasz Ursynów (pobierz tutaj)