Newsletter

Zapisz się do naszego Newsletter'a!

Korki

JAK ZMNIEJSZYĆ KORKI NA URSYNOWIE ??

 

Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy, która lada chwila ruszy pełną para, na kilka lat sparaliżuje komunikacyjne naszą dzielnicę. Będzie to bardzo ciężki okres, w szczególności dla mieszkańców południowej części Ursynowa, czyli od Lasu Kabackiego do ul. Płaskowickiej.

 

Przez najbliższe 1,5 roku, prace przy budowie będą trwały głównie w rejonie skrzyżowania al. KEN z ul. Płaskowicką, a następnie przeniosą się na całą długość ul. Płaskowickiej. Tunel o długości 2,3 km będzie budowany metodą odkrywkową, w przeciwieństwie do odcinka, którego budowa właśnie się zaczęła, czyli skrzyżowania tunelu metra z tunelem S2. Tutaj tunel będzie drążony.

Cały urobek ziemi, wydobytej w czasie pierwszego etapu budowy, będzie wywożony ciężarówkami w kierunku trasy S2 do węzła Puławska, a w kolejnych etapach w kierunku Wilanowa, ponieważ w m.in. w Wilanowie, trasa POW będzie budowana na nasypie.

 

Widząc co się dzieje w ostatnim czasie na Ursynowie, w czasie kiedy na ulice naszej dzielnicy nie wyjechały jeszcze ciężarówki z ziemią z wykopów, bardzo martwimy się o przepustowość ursynowskich ulic.

W dniu wydawania gazety do druku otrzymaliśmy informację o zawieszeniu postępowania w sprawie wydania pozwolenia na budowę ul. Nowokabackiej, która ma połączyć Wilanów, a bardziej Powsin, Górę Kalwarię z Ursynowem. Ma to być pierwsze z prawdziwego zdarzenia połączenie Ursynowa z gminami na południu, którym przez Kabaty, wleje się dwoma pasami duży ruch z południa. W obecnej sytuacji informacja o zawieszeniu postępowania jest to o tyle dobra, że napływ potężnej ilości aut przez Kabaty, przyczyniłoby się dodatkowo do zakorkowania południowej części Ursynowa.

 

Zmniejszenie korków w naszej dzielnicy jest nie lada wyzwaniem, bez zmiany przyzwyczajeń mieszkańców, którzy codziennie podróżują samochodem do pracy, nie uda się odciążyć ursynowskich ulic. Wychodząc naprzeciw mieszkańcom, przygotowaliśmy szereg pomysłów, które mogą przyczynić się do podjęcia decyzji o zostawieniu samochodu w domu i przesiadkę do komunikacji miejskiej.

 

Więcej na naszej stronie: Budowa POW

 

1. URUCHOMIENIE DARMOWEGO AUTOBUSU NA UL. POLECZKI I DO MORDORU

 

Uruchomienie darmowego autobusu jeżdżącego na trasie P+R Stokłosy (pętla) – poprzez ul. Poleczki (Poleczki Business Park) do ul. Postępu (Mordor). Proponujemy wprowadzenie takiego rozwiązania pilotażowo, na okres 2 miesięcy.

 

Uważamy, że takie autobusy powinny jeździć tylko w godzinach szczytu i dzięki temu przekonać pracowników tych największych centrów biurowych w naszej okolicy do rezygnacji z jazdy samochodem do pracy.

Kampania informacyjna o możliwości bezpośredniego dojazdu komunikacją zbiorową, powinna zostać przeprowadzona przy współudziale, wszystkich firm, które mają swoją siedzibę w tych rejonach i zatrudniają dużą ilość pracowników, w tym również z Ursynowa.

 

2. UTWORZENIE DODATKOWEJ LIINII AUTOBUSOWEJ NA POŁUDNIOWYM URSYNOWIE

 

Utworzenie przez ZTM, dodatkowej linii autobusowej o nazwie POW, która kursowałaby w szczególności po południowej części Ursynowa i dowoziła mieszkańców do stacji metra Kabaty oraz Natolin, a swoją pętlę miała na P+R Stokłosy, gdzie byłaby możliwość przesiadki do darmowego autobusu jadącego do Poleczki Business Park i Mordoru.

 

Naszą propozycję trasy, przedstawiliśmy na poniższej mapie:

 

 

 

3. PRZENIESIENIE PĘTLI AUTOBUSOWEJ LINII 185  I LIKWIDACJA ŚWIATEŁ NA PŁASKOWICKIEJ

 

Likwidacja pętli autobusu nr 185, znajdującej się przy ul. Płaskowickiej obok Reala i przeniesienie jej na pętlę na P+R Stokłosy przy ul. Ciszewskiego. Zmiana ta pozwoli zlikwidować jedyne światła na odcinku od ul. Roentgena do ul. Puławskiej.

 

Światła te są potrzebne jedynie dla autobusów skręcających w lewo na pętlę autobusową, która uległaby likwidacji. Likwidacja świateł poprawi płynność ruchu na ul. Płaskowickiej i ułatwi zjazd z ronda przy ul. Roentgena, które jest permanentnie zablokowane w wyniku dużej ilości pojazdów.

 

Ul. Płaskowickiej jest na tym odcinku jednopasmowa, a przed ul. Puławska rozszerza się do trzech pasów. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jednak światła dla autobusów powodują bardzo duży paraliż płynności ruchu i z tego powodu zakorkowanie całej ulicy wraz z rondem.

 

Obecna sytuacja pogorszy się, gdy ul. Płaskowicką będą przemieszczały się samochody ciężarowe, wywożące ziemię z budowy POW, w kierunku trasy S2.

 

TAK WYGLĄDA TO DZISIAJ:

 

 

 

 

 

 

NASZA PROPOZYCJA:

 

 

 

 

Chcielibyśmy, aby proponowane przez nas rozwiązania zostały wprowadzone tymczasowo na czas budowy POW.

W przypadku darmowego autobusu i dodatkowej linii autobusowej proponujemy dwumiesięczny okres pilotażowy, w celu zweryfikowania efektywności i potrzeby takiego rozwiązania..

 

Jeśli mieszkańcy Ursynowa, przekonaliby się do takiego sposobu dojazdu do pracy i powrotu w godzinach szczytu, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że pozostawią swoje samochody na osiedlowych parkingach i tym samym zmniejszą korki spowodowane wykopami przy budowie POW.

 

Kontakt


 

Jesteśmy Inicjatywą Mieszkańców. Nie Jesteśmy Partią Polityczną!

 

Nie jesteśmy czerwoni, czarni czy zieloni. Jesteśmy grupą ludzi, którzy mieszkają i żyją na Naszym Ursynowie od lat. Każdy z nas ma swoje poglądy na rzeczywistość. Jednak łączy nas to, że lokalnie najważniejszy jest dla nas Ursynów. Nasz dom. Nasze miasto. 

 

Wśród nas są zarówno autentyczni liderzy ursynowskiej wspólnoty: radni, spółdzielcy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu, przedsiębiorcy, społecznicy ale także zwykli ludzie. Młodzi i starsi, bogatsi i biedniejsi, partyjni i bezpartyjni.

 

Jednym słowem chcemy chronić (stąd tarcza w naszym logo) Ursynowian przed upolitycznieniem samorządu, niekompetencją niektórych urzędników czy oddaniem władzy ludziom, którzy nawet nie mieszkają w naszej dzielnicy. Po prostu nasi sąsiedzi Ursynowianie. 

 

Masz ciekawe pomysły na rozwiązania problemów Ursynowa?

 

Masz ciekawe pomysły na realizację projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę?

 

Dostrzegasz problem wymagający interwencji?

 

Chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia Nasz Ursynów?

 

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego lub bezpośrednio do nas

 

e-mail: kontakt@NaszUrsynow.org

 

Stowarzyszenie Nasz Ursynów

Al. KEN 48 lok. 48

02-797 Warszawa

NIP: 9512301560

REGON: 142203931

KRS: 0000104660

tel: +48 22 213 90 69

 

Statut Stowarzyszenia Nasz Ursynów (pobierz tutaj)