Newsletter

Zapisz się do naszego Newsletter'a!

Ul. Nowokabacka - urząd złożył wniosek o pozwolenie na budowę

W dniu dzisiejszym (15.10.2016) otrzymaliśmy informację, że został złożony wniosek o pozwolenie na budowę ul. Rosnowskiego (Nowokabackiej).

Z dniesień medialnych, jasno wynika delaracja Burmistrza, że nowe połączenie Ursynowa z Wilanowem zostanie oddane do użytku mieszkańców do 1 września 2016.

 

My jako Stowarzyszenie Nasz Ursynów, pozostajemy sceptycznie nastawieni do  tej inwestycji, niezmiennie uważając, że połączenia Ursynowa z Wilanowem powinny powstać w innej kolejności.

 

Od dawna proponowana przez nas kolejność, to:

- POW

- Ciszewskiego BIS

- ul. Nowokabacka

 

Stoimy na stanowisku, że wybudowanie ul. Nowokabackiej w pierwszej kolejności, spowoduje niekontrolowany napływ samochodów z Konstancina Jeziornej i innych miejscowości dalej na południe. Ta niekontrolowana ilość dodatkowych samochodów, którymi będą dojeżdżały osoby w celu zmiany środka lokomocji na metro, spowoduje zakorkowanie się ursynowskich Kabat.

 

Dodatkowym argumentem, że kolejność budowy tych połączeń powinna być zgoła odmienna jest fakt, że niebawem na Ursynowie rozpocznie sie największa inwestycja budowlana na Ursynowie od lat, czyli budowa POW (piszemy o tym tutaj)

 

Nasze obiekcje, w tej sprawie poparli mieszkańcy Ursynowa, w szczególności Kabat, podpisujac przygotowna przez nas petycję o zprzestanie tej budowy. Niestety głos mieszkańców nie był słyszalny w tej sprawie i jak widziamy, budowa połaczenia z Wilanowem w nieakceptowanej dla dla nas kolejności stała się faktem.

 

O sprawie mozna przeczytać na TVNWarszawa.pl oraz Ursynow.tv

 

Powrót do listy

Kontakt


 

Jesteśmy Inicjatywą Mieszkańców. Nie Jesteśmy Partią Polityczną!

 

Nie jesteśmy czerwoni, czarni czy zieloni. Jesteśmy grupą ludzi, którzy mieszkają i żyją na Naszym Ursynowie od lat. Każdy z nas ma swoje poglądy na rzeczywistość. Jednak łączy nas to, że lokalnie najważniejszy jest dla nas Ursynów. Nasz dom. Nasze miasto. 

 

Wśród nas są zarówno autentyczni liderzy ursynowskiej wspólnoty: radni, spółdzielcy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu, przedsiębiorcy, społecznicy ale także zwykli ludzie. Młodzi i starsi, bogatsi i biedniejsi, partyjni i bezpartyjni.

 

Jednym słowem chcemy chronić (stąd tarcza w naszym logo) Ursynowian przed upolitycznieniem samorządu, niekompetencją niektórych urzędników czy oddaniem władzy ludziom, którzy nawet nie mieszkają w naszej dzielnicy. Po prostu nasi sąsiedzi Ursynowianie. 

 

Masz ciekawe pomysły na rozwiązania problemów Ursynowa?

 

Masz ciekawe pomysły na realizację projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę?

 

Dostrzegasz problem wymagający interwencji?

 

Chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia Nasz Ursynów?

 

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego lub bezpośrednio do nas

 

e-mail: kontakt@NaszUrsynow.org

 

Stowarzyszenie Nasz Ursynów

Al. KEN 48 lok. 48

02-797 Warszawa

NIP: 9512301560

REGON: 142203931

KRS: 0000104660

tel: +48 22 213 90 69

 

Statut Stowarzyszenia Nasz Ursynów (pobierz tutaj)