Newsletter

Zapisz się do naszego Newsletter'a!

Nowokabacka

BUDOWA UL. ROSNOWSKIEGO (NOWOKABACKA)

 

 

 

Zgodnie z deklaracjami Burmistrza Dzielnicy Ursynów, w wakacje 2017 roku, mają zostać zakończone prace budowlane związane z budową pierwszego połączenia między Ursynowem i Wilanowem, czyli ul. Rosnowskiego (Nowokabackiej).

 

Informacje o ul. Rosnowskiego (Nowokabackiej)

 

Obecnie pomiędzy dzielnicami Ursynów i Wilanów w południowej i środkowej części nie ma połączenia drogowego. Ponadto ruch pojazdów w kierunku Konstancin-Jeziorna - Ursynów musi odbywać się przez Piaseczno lub ul. Wilanowską i ul. Dolina Służewiecka, powodując zawsze konieczność nadłożenia 8 do 10 km.

W ostatnim czasie powstało kilka dzikich zjazdów ze Skarpy Wiślanej umożliwiających przejazd pomiędzy dwoma dzielnicami. Z uwagi jednak na przebieg nieuregulowanych połączeń po działkach prywatnych i niedostosowanie parametrów technicznych tych połączeń były one kolejno zamykane.

Obecnie funkcjonuje jeden zjazd ze skarpy, na południe od ul. Rosnowskiego, w ul. Podgrzybków. Ze względu na zbyt małą szerokość pasa drogowego, nienormatywne promienie łuków, brak miejsca na chodniki dla pieszych oraz na oświetlenie i odwodnienie, ulica ta może jedynie pełnić funkcję dojazdu do posesji.  
Ciąg ul. Rosnowskiego i Nowo-Kabackiej, od ul. Relaksowej do ul. Łukasza Drewny, będzie brakującym i od dawna wyczekiwanym połączeniem pomiędzy dzielnicami Wilanów i Ursynów.

Trasa była wyznaczana we wszystkich powojennych planach zagospodarowania Ursynowa, począwszy od lat 70-tych. Została bowiem uznana za bardzo ważne połączenie komunikacyjne górnego tarasu Wisły z tarasem dolnym.

Przebiegać będzie od ul. Relaksowej w kierunku wschodnim do ul. Łukasza Drewny, przecinając ulice: Gąsek, projektowane 2 KUL, 3 KUL i Rzeczypospolitej.

Planowane połączenie drogowe położone jest na terenie dzielnic Ursynów i Wilanów. Jest to inwestycja finansowana przez obie dzielnice, stąd każda z nich musiała wykonać dokumentację dla części położonej na jej terenie.

 

Podstawowe parametry techniczne:

 

- Klasa - G 
- Łączna długość ok. 1,4 km z czego: 
      * odcinek ursynowski ul. Rosnowskiego - długość ok. 0,210 km 
      * odcinek wilanowski - długosć ok 1,200 km 
- Przekrój poprzeczny - 2 x 2 (dwie jezdnie po dwa pasy ruchu)
- Pas rozdziału - 2,0 m
- Prędkość projektowa Vp - 50 km/h 
- Prędkość miarodajna Vm - 60 km/h 
- Jednostronna ścieżka rowerowa - 2,5 m

żródło: SISKOM

 

Pozostałe materiały do pobrania (Żródło: SISKOM)

 

Plan Rosnowskiego/Relaksowa (pobierz 306 KB)

Plan Rosnowskiego/Gąsek (pobierz 127 KB)

Plan Rosnowskieo/Rzeczpospolitej (pobierz 622 KB)

Plan Rosnowskiego/Drewny (pobierz 291 KB)

Plan Rosnowskiego cześć Wilanów (pobierz 536 KB)

 

 

AKTUALNOŚCI W SPRAWIE BUDOWY UL. ROSNOWSKIEGO (NOWOKABACKIEJ)

 

Kontakt


 

Jesteśmy Inicjatywą Mieszkańców. Nie Jesteśmy Partią Polityczną!

 

Nie jesteśmy czerwoni, czarni czy zieloni. Jesteśmy grupą ludzi, którzy mieszkają i żyją na Naszym Ursynowie od lat. Każdy z nas ma swoje poglądy na rzeczywistość. Jednak łączy nas to, że lokalnie najważniejszy jest dla nas Ursynów. Nasz dom. Nasze miasto. 

 

Wśród nas są zarówno autentyczni liderzy ursynowskiej wspólnoty: radni, spółdzielcy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu, przedsiębiorcy, społecznicy ale także zwykli ludzie. Młodzi i starsi, bogatsi i biedniejsi, partyjni i bezpartyjni.

 

Jednym słowem chcemy chronić (stąd tarcza w naszym logo) Ursynowian przed upolitycznieniem samorządu, niekompetencją niektórych urzędników czy oddaniem władzy ludziom, którzy nawet nie mieszkają w naszej dzielnicy. Po prostu nasi sąsiedzi Ursynowianie. 

 

Masz ciekawe pomysły na rozwiązania problemów Ursynowa?

 

Masz ciekawe pomysły na realizację projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę?

 

Dostrzegasz problem wymagający interwencji?

 

Chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia Nasz Ursynów?

 

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego lub bezpośrednio do nas

 

e-mail: kontakt@NaszUrsynow.org

 

Stowarzyszenie Nasz Ursynów

Al. KEN 48 lok. 48

02-797 Warszawa

NIP: 9512301560

REGON: 142203931

KRS: 0000104660

tel: +48 22 213 90 69

 

Statut Stowarzyszenia Nasz Ursynów (pobierz tutaj)