Newsletter

Zapisz się do naszego Newsletter'a!

Rosoła

MODERNIZACJA UL. ROSOŁA

 

 

 

 

Urząd Dzielnicy Ursynów przygotowuje się do przebudowy ostatniego odcinka ul. Rosoła.

Chodzi o poszerzenie ulicy na odcinku pomiędzy ul. Jeżewskiego i nowopowstającą ul. Nowokabacką, która ma połączyć Ursynów z Wilanowem, odcinek po stronie Wilanowa jest już gotowy, nasz 200-metrowy ma być gotowy wg. zapewnień Burmistrza do końca lipca tego roku.

 

O budowie ul. Rosnowskiego/Nowokabackiej, piszemy tutaj

 

Ulica Rosoła na odcinku Jeżewskiego – Nowokabacka ma po jednym pasie w każdą stronę.

 

 

 

 

Po przebudowie tego wąskiego gardła ulica zostanie poszerzona do dwóch pasów w każdą stronę. Wzdłuż poszerzonego odcinka powstaną ścieżki rowerowe po obydwu stronach ulicy.

Tym samym, po zakończeniu robót związanych z jej modernizacją, Ursynów zyska kolejny bardzo ważny odcinek drogi rowerowej, dzięki któremu będzie można bezpiecznie dojechać z Ursynowa Północnego, aż do samych Kabat.

 

Poszerzenie ostatniego wąskiego odcinka ul. Rosoła wraz z przebudową skrzyżowania z Wąwozową i przyszłą ulicą Nowokabacką w planach miasta znajduje się od 2004 roku.

 

Przez ostatnie lata trwały przygotowania do inwestycji - konsultowano założenia z SMB "Osiedle Kabaty" i wspólnotami przy Rosoła 20 i 22. Podczas konsultacji nie było uwag do projektu, który zakłada likwidację ok. 90 miejsc postojowych, dotychczas użytkowanych przez mieszkańców SMB „Osiedle Kabaty” i tu zaczyna się problem.

 

Mimo, że projekt znany jest od wielu lat dopiero teraz, w przeddzień rozpoczęcia budowy pojawiły się protesty przeciwko poprowadzeniu ulicy po terenie zajmowanym przez parkujące samochody. Przypomnieć należy, że tereny po których ma być prowadzona nowa droga były od zawsze w planach zagospodarowania terenami przeznaczonymi pod inwestycję drogową, która była prowadzona etapami i teraz przyszedł czas na jej ostatni etap. Tak więc mieszkańcy korzystali z tego terenu na zasadach tymczasowego parkingu.

 

Sprawę komplikuje także to, że w ubiegłym roku dzielnica zlikwidowała miejsca parkingowe po północnej stronie ul. Jeżewskiego. Mieściło się tam ok 80 aut. Wówczas Burmistrz na spotkaniu z mieszkańcami zaproponował, że mieszkańcy mogą korzystać z parkingu wzdłuż ul. Rosoła.

Teraz w wyniku przebudowy Rosoła zniknie kolejne 90. Łącznie to 170 miejsc.

 

Burmistrz twierdzi, że zapewnienie miejsc postojowych członkom spółdzielni nie jest zadaniem dla dzielnicy, tylko dla administratora gruntów, czyli SMB "Osiedle Kabaty". W planie miejscowym dla "Ursynowa Południe - Kabaty" z 2008 roku przewidziano miejsce na duży wielopoziomowy parking dla mieszkańców - wzdłuż ul. Bronikowskiego. Spółdzielnia przez prawie 10 lat nie zdołała wybudować takiego parkingu i zapewnić swoim członkom miejsc parkingowych.

 

Czy Burmistrz znajdzie rozwiązanie? Zmiana projektu nie wchodzi w grę. Jeśli poszerzanie Rosoła i rozbudowa skrzyżowania z Wąwozową opóźni się o rok (a mniej więcej tyle może potrwać zmiana projektu), kierowcy wyjeżdżający z Rosnowskiego utkną na niewydolnej krzyżówce.

 

Plan przebudowy ul. Rosoła (pobierz 11,2 mb)

Kontakt


 

Jesteśmy Inicjatywą Mieszkańców. Nie Jesteśmy Partią Polityczną!

 

Nie jesteśmy czerwoni, czarni czy zieloni. Jesteśmy grupą ludzi, którzy mieszkają i żyją na Naszym Ursynowie od lat. Każdy z nas ma swoje poglądy na rzeczywistość. Jednak łączy nas to, że lokalnie najważniejszy jest dla nas Ursynów. Nasz dom. Nasze miasto. 

 

Wśród nas są zarówno autentyczni liderzy ursynowskiej wspólnoty: radni, spółdzielcy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu, przedsiębiorcy, społecznicy ale także zwykli ludzie. Młodzi i starsi, bogatsi i biedniejsi, partyjni i bezpartyjni.

 

Jednym słowem chcemy chronić (stąd tarcza w naszym logo) Ursynowian przed upolitycznieniem samorządu, niekompetencją niektórych urzędników czy oddaniem władzy ludziom, którzy nawet nie mieszkają w naszej dzielnicy. Po prostu nasi sąsiedzi Ursynowianie. 

 

Masz ciekawe pomysły na rozwiązania problemów Ursynowa?

 

Masz ciekawe pomysły na realizację projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę?

 

Dostrzegasz problem wymagający interwencji?

 

Chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia Nasz Ursynów?

 

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego lub bezpośrednio do nas

 

e-mail: kontakt@NaszUrsynow.org

 

Stowarzyszenie Nasz Ursynów

Al. KEN 48 lok. 48

02-797 Warszawa

NIP: 9512301560

REGON: 142203931

KRS: 0000104660

tel: +48 22 213 90 69

 

Statut Stowarzyszenia Nasz Ursynów (pobierz tutaj)