Newsletter

Zapisz się do naszego Newsletter'a!

SMOG

NIE DLA SMOGU NA URSYNOWIE - PODPISZ PETYCJĘ W TEJ SPRAWIE

 

  

 

 

W ostatnim czasie obserwujemy m.in. na Ursynowie, znaczne przekroczenia norm czystości powietrza. Sytuacja ta została zauważone przez wszystkie media oraz władze Warszawy, które dla zachęty, aby pozostawić samochody w domach, udostępniły komunikację miejską.


Uważamy, że jest to za mało, dlatego wzywamy władze Dzielnicy Ursynów, do podjęcia dodatkowych działań mających na celu poprawę jakości powietrza.

Sytuacja jakości powietrza może się w najbliższym czasie znacznie pogorszyć, w związku z budową Południowej Obwodnicy Warszawy i zaplanowanymi w związku z tą inwestycją, budowy dwóch potężnych instalacji odprowadzających spaliny z tunelu. Instalacje te, zwane wyrzutniami spalin zostaną usytuowane na dwóch krańcach tunelu przebiegającego przez Ursynów, tj. okolice ul. Płaskowickiej/ul. Gandhi i z drugiej strony okolice ul. Rosoła i Płaskowickej. O budowie POW możecie Państwo przeczytać na naszej stronie http://www.naszursynow.org/pow.html

 

 PODPISZ PETYCJĘ - TUTAJ

 

Wyrzutnie spalin usytuowane na dwóch krańcach czyli kominy o wysokości 15 MB, będą jedynymi kanałami odprowadzającymi spaliny z całego tunelu o długości 2,3 km, którym przejadą tysiące samochodów dziennie.

Jako Stowarzyszenie Nasz Ursynów, w imieniu mieszkańców Ursynowa złożyliśmy wniosek do Urzędu Dzielnicy Ursynów oraz do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o podjęcie działań mających na celu zniwelowanie skutków budowy Południowej Obwodnicy Warszawy przez Ursynów, poprzez:

- montaż instalacji wypełnionej specjalną odmianą mchu, która poza walorami estetycznymi posiada zdolność absorpcji zanieczyszczeń równą 275 drzewom. Koszt takiej instalacji kształtuje się na poziomie 110 000 PLN. Cała konstrukcja wyposażona jest w czujniki kontrolujące rozrost kolonii mchu, system nawadniania i panele słoneczne. Jest to innowacyjny pomysł, który w ubiegłym roku wygrał nagrodę za najlepsze rozwiazanie SMOGHATONU.

 

MECH ANTYSMOGOWY

 


WIEŻA ANTYSMOGOWA 


- montaż instalacji wieży antysmogowej. Rozwiązania tego typu znane są na świecie, m.in. Pekin, Rotterdam. Wykorzystują technologię jonizacyjną do oczyszczania powietrza. Dookoła wieży powstaje warstwa czystego, świeżego powietrza. Wieża oczyszcza 30.000 metrów sześciennych powietrza na godzinę i wykorzystuje przy tym mniej prądu niż czajnik elektryczny. Koszt realizacji takiej inwestycji kształtuje się na poziomie 250 000 PLN.

 

Tutaj można obejrzeć bardzo ładną wizualizację tej instalacji.

 

 

W tym miejscu zwracamy się do Państwa z PROŚBĄ o podpisanie niniejszej petycji, jako głosu poparcia w naszych działaniach. Petycja ta zostanie przez nas złożona do odpowiednich instytucji i będzie elementem wspierającym nasze starania o poprawę czystości powietrza.

 

LINK DO INTERPELACJI

 

 

PODPISZ PETYCJĘ - TUTAJ

Kontakt


 

Jesteśmy Inicjatywą Mieszkańców. Nie Jesteśmy Partią Polityczną!

 

Nie jesteśmy czerwoni, czarni czy zieloni. Jesteśmy grupą ludzi, którzy mieszkają i żyją na Naszym Ursynowie od lat. Każdy z nas ma swoje poglądy na rzeczywistość. Jednak łączy nas to, że lokalnie najważniejszy jest dla nas Ursynów. Nasz dom. Nasze miasto. 

 

Wśród nas są zarówno autentyczni liderzy ursynowskiej wspólnoty: radni, spółdzielcy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu, przedsiębiorcy, społecznicy ale także zwykli ludzie. Młodzi i starsi, bogatsi i biedniejsi, partyjni i bezpartyjni.

 

Jednym słowem chcemy chronić (stąd tarcza w naszym logo) Ursynowian przed upolitycznieniem samorządu, niekompetencją niektórych urzędników czy oddaniem władzy ludziom, którzy nawet nie mieszkają w naszej dzielnicy. Po prostu nasi sąsiedzi Ursynowianie. 

 

Masz ciekawe pomysły na rozwiązania problemów Ursynowa?

 

Masz ciekawe pomysły na realizację projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę?

 

Dostrzegasz problem wymagający interwencji?

 

Chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia Nasz Ursynów?

 

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego lub bezpośrednio do nas

 

e-mail: kontakt@NaszUrsynow.org

 

Stowarzyszenie Nasz Ursynów

Al. KEN 48 lok. 48

02-797 Warszawa

NIP: 9512301560

REGON: 142203931

KRS: 0000104660

tel: +48 22 213 90 69

 

Statut Stowarzyszenia Nasz Ursynów (pobierz tutaj)